*** DOPRAVA ZDARMA při nákupu nad 1.500Kč***

Správné sušení prádla

Správné sušení prádla je důležité

Aby si vaše oblečení zachovalo kvalitu a barvy co nejdéle, není důležité jen to, jakou péči věnujete praní. Prádlo je třeba také správně sušit. Především je nenechávejte po ukončení pracího cyklu ležet v pračce – ihned je vyjměte a pověste, jinak bude pomačkané a žehlení vám dá větší práci. Při věšení je dobře protřepte a pověste rovně. U triček dávejte pozor, aby se na bocích nevytvořily vytahané cípy, raději celý okraj přehněte přes šňůru a řádně zakolíčkujte.

Máte-li možnost sušit prádlo venku, je to ten nejlepší způsob. Vánek si s ním pohrává a prádlo bude krásně provoněné. Vůni mu sice propůjčí i aviváž, ale čerstvý vzduch to umí ještě lépe. Nemůžete-li prádlo sušit venku, dbejte na to, aby prostory, kde je sušíte, byly řádně větrané. Nezapomínejte při tom, že vzduch v místnosti, kde prádlo sušíte, je pak vlhčí, a správným větráním předejdete vzniku plísní v bytě. Rovněž pachy z kuchyně mohou aroma prádla nepříjemně ovlivnit – jistě by se nikomu nelíbilo, kdybyste se pak ve společnosti pohybovali v sice čistém tričku nebo košili, ale byli byste cítit cibulí nebo smaženými řízky.

Dbejte na to, aby prádlo bylo skutečně suché, když je budete svěšovat. I mírně zavlhlé prádlo, které složíte a uklidíte do skříně, je nepříjemně cítit zatuchlinou a tento zápach z něj lze odstranit jen velmi těžko.

Používáte-li sušičku, je třeba řídit se symboly na visačce – ne každému textilu dělá sušička dobře, může se například srazit. Najdete-li na visačce přeškrtnuté kolečko ve čtverci, znamená to, že tento výrobek do sušičky nepatří.

Prádlo je usušené a svěšené, ale ještě nemáte hotovo, na řadu přijde žehlení. U těch kousků, které je třeba vyžehlit, volte příslušnou teplotu kolečkem termostatu na žehličce, abyste textilii nespálili nebo nepoškodili syntetické materiály přílišným teplem. Pozor na textil s potiskem – ten je třeba žehlit po rubu, abyste nepoškodili obrázek, který je vytvořen speciální folií.