*** DOPRAVA ZDARMA při nákupu nad 1.500Kč***

Skladování prádla

Jak správně skladovat prádlo

 

Ne každý má v bytě dost místa na velké skříně a prádelníky. Znáte jistě panelákové byty, kde lidé museli využít doslova každý čtvereční metr. V zásadě ale platí, že oblečení v šatníku potřebuje prostor. Pokud ho má málo, mačká se, a například košile nebo halenka, kterou vyndáte z nacpané skříně, se musí znovu vyžehlit. A příliš časté žehlení prádlu také nesvědčí.

Co věšet a co skládat? Na ramínko rozhodně patří košile, halenky, svetry, saka, kalhoty s puky. Ramínka volte se zaoblenými konci, aby se oblečení v ramenou nevytahovalo a netvořilo boule. Skládat můžete trička, tílka, mikiny (mikinám je ovšem dobře i na ramínku, podle toho, kolik máte ve skříni místa), kalhoty džínového typu, kraťasy.

Oblečení by se mělo skladovat na tmavém a chladnějším místě, obvykle k tomu dobře poslouží ložnice, některé byty či domky disponují i malou šatnou. Pozor ale na vlhkost, ta může způsobit nepříjemný zápach, a dokonce se může tvořit plíseň. A samozřejmě i na různé pachy – cigaretový kouř nebo pachy vznikající v kuchyni při vaření nedělají prádlu dobře. Sice je nepoškodí, ale ve společnosti i ten nejdokonalejší outfit, je-li načichlý kouřem či vůní česneku nebo pečeného masa, z vás lva salonu neudělá.