Doprava ZDARMA Balíkovnou při objednávce nad 500Kč

Jak vyprat lak na nehty

Jak odstranit skvrny od laku na nehty z oblečení

 

Jestliže si lakujete nehty, je třeba dbát opatrnosti, aby vám lak neukápl na oblečení nebo abyste si ještě nezaschlým lakem neumazali tričko nebo halenku. Pokud se to však přesto stane, není ještě vše ztraceno. I takto vzniklé skvrny se dají odstranit. Stejně jako u jiných skvrn, i v tomto případě je důležitá rychlá reakce. Zaschlé skvrny se odstraňují mnohem obtížněji. Ať už zvolíte kterýkoli s níže uvedených způsobů, vždy je třeba zjistit, jak na něj bude textilní materiál reagovat. Proto jej nejprve vyzkoušejte na nějakém skrytém místě.

Lak na nehty se nejlépe odstraní acetonem nebo acetonovým odlakovačem. Ten se ale nehodí na syntetické materiály, a rovněž u přírodních textilií buďte opatrní. Nejprve setřete přebytečný lak. Pak položte látku skvrnou dolů na savý materiál, nejlépe na papírový ubrousek nebo poskládaný toaletní papír. Poté pomocí tamponu namočeného do acetonu skvrnu opatrně poťukávejte směrem od kraje ke středu. Savý podklad je třeba několikrát vyměnit, dokud nejsou odstraněny všechny zbytky laku. Pak oblečení běžným způsobem vyperte.

Některé odlakovače aceton neobsahují, jsou proto šetrnější. I zde nezapomínejte na předchozí vyzkoušení. Místo odlakovače mohou posloužit i jiná ředidla nebo líh. I zde samozřejmě platí stejné pravidlo – nejprve vyzkoušet.

Na zaschlou skvrnu od laku na nehty můžeme použít lak na vlasy. Postižené místo nejprve nastříkejte a nechte lak asi 5 minut působit. Pak použijte zubní kartáček, kterým skvrnu jemně kartáčujte, až se začne vydrolovat. Postup můžete několikrát opakovat, dokud skvrna nezmizí. Následuje důkladné propláchnutí a nakonec opět pračka.

A kdyby se nepodařilo skvrnu zcela odstranit nebo se narušila barva oděvu, nechte si je na doma nebo na vycházky do přírody a udělejte si radost koupí nového trička, halenky nebo šatů – jak se říká, triček není nikdy dost.

banner web jaro