Doprava ZDARMA Balíkovnou při objednávce nad 500Kč

Jak odstranit skvrny od make-up

Jak si poradit se skvrnami od make-upu

 

Všichni jistě znáte scénu z filmu Císařův pekař, kde alchymista Scotta předvádí svůj zázračný odstraňovač skvrn na oděvu magistra Kellyho: „Skvrnu pořídíme snadno…Cizinec promine“.

Takto radikální řešení bychom určitě nedoporučovali, třebaže skvrny od make-upu mohou být docela úporné. Vývoj v této oblasti totiž směřuje k tomu, aby tyto kosmetické přípravky „držely“ na pleti co nejlépe, totéž ale platí pro vaše tričko, šaty či halenku, když si je nechtěně potřísníte.

K odstranění všech skvrn nejlépe poslouží žlučové mýdlo. Je proto dobré mít je doma pro tyto případy. Skvrnu namočte ve studené vodě, naneste na skvrnu a vpravte do látky rukou nebo pomocí houbičky. Nechte chvíli působit a pak propláchněte opět studenou vodou. Pokud skvrna zcela nezmizí, celý postup opakujte. Nakonec textilii vyperte.

Nemáte-li žlučové mýdlo, můžete zkusit francovku Alpu. Ta díky obsahu alkoholu dobře rozpouští látky obsažené v kosmetických přípravcích. Alpou potřete zasažené místo, nechte chvíli působit a pak textilii propláchněte. V případě potřeby postup opakujte a následuje opět praní.

Stejnou službu může udělat i pěna na holení či odličovač. Oboje obsahuje rovněž alkohol či jiné složky, které mají podobný účinek. Naneste na skvrnu, promněte, opláchněte a opět oděv vyperte.

Zkusit můžete samozřejmě rovnou bezbarvý alkohol, například vodku. Postup je stejný, jen doporučujeme nejprve vatovou tyčinkou namočenou v alkoholu vyzkoušet na skrytém místě stálost barev.

A co si udělat radost nákupem nového oblečení – trička, košile, šatů nebo halenky?